Gostovanje u Vrbovcu PDF Ispis E-mail
18. lipnja 2013.

Nastup HPD "Tomislav" u Vrbovcu 15. lipnja 2013. 15. lipnja 2013. godine MPZ i TO HPD "Tomislav" bili su gosti HKUD "Petar Zrinski"u Vrbovcu u okviru obilježavanja Dana grada Vrbovca, Dana župe sv. Vida, Dana Osnovne škole Vrbovec i Dana obrtnika. HPD "Tomislav" nastupio je u dva bloka.

U 16,00 sati, u prvom bloku, MPZ HPD "Tomislav"- dirigent Katarina Piljić, nastupio je u dvorani Pučkog otvorenog učilišta uz MPZ HKUD-a "Petar Zrinski"- dirigent Mirela Mihajlović, TO HKUD-a "Petar Zrinski" - dirigent Toni Zdunić, žensku klapu "Lera", mušku klapu "Zrinski". Pozdravnu riječ dobrodošlice je uputila gđa Suzana Trninić, a kratke informacije o radu našeg društva je pročitala Ana Sporiš.

U 20,00 sati u drugom bloku, TO i MPZ HPD "Tomislav" - dirigent Marijan Paurić, nastupio je na ljetnoj pozornici u okviru Godišnjeg koncerta folklornog ansambla HKUD "Petar Zrinski" Vrbovec. Na koncertu su vrlo uspješnim izvedbama prikazali svoj rad njihove sekcije: mažoretkinje, Limeni puhački orkestar, mlađa,srednja i starija folklorna skupina.

Boravak članova HPD "Tomislav" u Vrbovcu nastavljen je uz bogatu trpezu, dobru kapljicu, pjesmu i svirku. Bilo je to jedno ugodno i poučno gostovanje u kojem su domaćini iskazali svoju veliku gostoljubivost. Na kraju, naš predsjednik Đuro Vuk je u ime HPD "Tomislav" zahvalio domaćinima i izrazio želju da ovo druženje postane tradicija s čim su se složili i naši domaćini.