Nastup orkestra u Požegi PDF Ispis E-mail
13. lipnja 2013.

Nastup Tamburaškog orkestra HPD "Tomislav" u Požegi 12. lipnja 2013. U srijedu 12. lipnja 2013. godine, u požeškom Gradskom kazalištu, održan je godišnji koncert Tamburaškog orkestra Glazbene škole Požega.

Koncert je započeo Mali tamburaški orkestar Glazbene škole Požega. Orkestar je osnovan 2011./2012. školske godine i čine ga učenici 3., 4., 5. i 6. razreda osnovne glazbene škole te učenici pripremnih razreda. Orkestar broji 17 članova, a do sada je nastupao na Božićnim koncertima, te na koncertima povodom dana škole. Dirigent je prof. Dominik Škrabal.

Poslije Malog tamburaškog orkestra nastupio je Tamburaški orkestar Glazbene škole Požega koji je osnovan 2003. godine. Trenutno broji 30 članova i redovito nastupa na koncertima glazbene škole i kulturnim manifestacijama grada Požege. Iako mlad, orkestar ima puno uspješnih nastupa kako u zemlji tako i u inozemstvu. Ovaj orkestar nije nepoznat cerničkoj publici, jer su njihovi nastupi u Cerniku bili vrlo zapaženi. Orkestar od osnutka vodi prof. Saša Botički.

Dužnost da završi ovu prekrasnu tamburašku večer, imao je naš tamburaški orkestar pod vodstvom prof. Marijana Paurića. Svaku izvedbu TO HPD "Tomislav" publika je nagradila pljeskom pa su na bis izvedene i dvije popularne skladbe.

Na kraju koncerta publiku i izvođače pozdravio je ravnatelj GŠ Požega prof. Valentin Veljko Škorvaga. Podsjećam da je prof. Škorvaga pet godina uspješno vodio i naš tamburaški orkestar. Poslije koncerta domaćini su priredili domjenak za goste i izvođače.

Foto: Petar Piljić

Program TO HPD "Tomislav":

1. D. Hruza: TAMBURAŠKI SASTANAK
2. M. Vestić/obr. Zlatko Galik: ZAMIRIŠI SLAVONIJO – solist Goran Vincetić
3. Z. Potočnik: SLAVONSKI KIRVAJ
4. J.S. Bach/obr. M.Hajić: BADINEIRE – solist na bisernici Zlatko Galik
5. Đ. Kumer-V.Smiljanić/orr. Zlatko Galik: ŠTO BIH JA BEZ SLAVONIJE – solist Goran Vincetić
6. J.P. Sausa/obr. G. Hlebec: LIBERTY BELL
Bis:
1. K.S.Bogutovac/arr. K. Dražić: U SAN MI DOĐU TAMBURE – solisti Goran Vincetić i Zlatko Galik
2. K.S. Bogutovac/arr. D. Butković: DUGO NIJE BEHAR MIRIS’O – solist Goran Vincetić