Slavin dom PDF Ispis E-mail
Autor Administrator
24. listopada 2012.

Vrtna zabava u dvorištu Slavin doma 23. lipnja 2012. Društvene prostorije u "Tomislavu" uvijek su bile gorući problem, ali nikada nije bilo dovoljno sredstava da se otpočne s planiranjem gradnje vlastitog prostora.

Krajem ožujka 1994. gđa Marica Kumić iz Karlovca telefonski obavješćuje Dragutina Jankovića, predsjednika HPD-a "Tomislav" da je po oporuci, a nakon smrti Vjekoslave Tomlinović, "Tomislav" postao vlasnikom cjelokupnih nekretnina pokojnice:
• nekretnine u Karlovcu i to jednosobni stan na II. katu koji se sastoji od jedne sobe, kuhinje, kupaonice sa WC-om i predsoblja ukupne površine 32,17 m2.
• nekretnine u Cerniku i to kuća br. 97 i dvorište od 219 čhv.

Upravni odbor imenuje komisiju koja će voditi brigu o nasljeđu: Dragutin Janković, Đuro Vuk, Miljenko Rosić, Vlado Sokić i Ivica Ograjšek. Komisija je utvrdila da je stan u Karlovcu u lošem stanju jer je oštećen tijekom rata i da bi njegov popravak i održavanje bilo skupo, te predložila da se stan proda. 25. studenoga 1994. godine stan je prodan za 20.000 DM, a novac je u nazočnosti odvjetnika primio Miljenko Rosić, tajnik Društva.

Donesen je zaključak da se izgrade društvene prostorije za "Tomislav" na zemljištu u Cerniku.

Vjekoslava Tomlinović Tko je Vjekoslava Tomlinović

Vjekoslava Tomlinović, u Cerniku poznatija kao Slavica i Slava, rođena je u Cerniku 4. svibnja 1923. godine od majke Rozalije, kućanice i oca Franje (Francla), trgovca u Cerniku. Franjo (Francl) bio je jedno vrijeme predsjednik i u dva mandata dopredsjednik HPD-a "Tomislav". Vjekoslava je još kao učenica postala aktivnim članom tamburaškog orkestra i pjevačkog zbora u "Tomislavu".

Ljubav prema glazbi, "Tomislavu" i rodnom zavičaju nije jenjavala ni onda kada je po završetku studija počela raditi i živjeti u Karlovcu. Uvijek se interesirala za rad Društva, posjećivala ga pri boravcima u Cerniku, a 1969. godine organizirala je koncert "Pjesme iz hrvatske prošlosti" u Zorin-domu u Karlovcu kad su Cerničani burno pozdravljeni od karlovačke publike.

Vjekoslava Tomlinović umrla je u Karlovcu 25. studenoga 1992. godine i sahranjena na cerničkom groblju.
Na temelju rješenja o nasljeđivanju od 13. lipnja 1994. g. Općinski sud u Karlovcu vrši uknjižbu prava vlasništva na cjelokupnim nekretninama pokojne Vjekoslave Tomlinović u korist HPD-a "Tomislav", a Općinski sud u Novoj Gradiški o tome obavješćuje Društvo 18. studenog 1994. godine.

« Početak«1234»Kraj »
(Stranica 1 od 4)