Cernički krmokolj PDF Ispis E-mail
Autor Administrator
30. listopada 2012.

Večera i zabava - Cernički krmokolj - 25.10.2003. Cernički krmokolj tradicionalna je zabava u organizaciji HPD-a "Tomislav" kojom se otvara sezona svinjokolja u Cerniku. Kako je sve započelo?

Bližila se i 80. obljetnica HPD-a "Tomislav" i trebalo je priskrbiti dodatna financijska sredstva. Većina članova prihvatila je prijedlog Ivice Ograjšeka da se u jesen održi zabava na kojoj bi se posluživali domaći slavonski i cernički specijaliteti.

Zabava je nazvana "Cernički krmokolj" i prvi put je održana 29. listopada 1983. godine. Do danas je ostala tradicionalna i popularna cernička zabava. Dvorana se uredi tako da daje ugođaj starine, to je mala izložba etnografskih predmeta cerničkog kraja, a tamburice, ćupteti (kolači), krvavice, slavonske ljute kobasice, i sarma drže goste do jutarnjih sati.

Takve su zabave Društvu donosile znatne prihode.

Sve poslove, od klanja svinja do serviranja večere, obavljaju sami članovi pokazujući tako svoju slogu, zajedništvo i ljubav prema Društvu.

Recept za ćuptete